Čo je analýza živej kvapky krvi?
Analýza živej kvapky krvi je vysoko nadštandardná mikroskopická technika, ktorá umožňuje analýzu vašej krvi v temnom/ svetlom poli ako aj analýzu suchej krvi a zobrazenie jej komponentov a poskytuje komplexný obraz o vašom momentálnom zdravotnom stave.
Pri analýze živej kvapky krvi sa zhodnocuje aj oxidačný stresový test, ktorý je ďalším veľmi cenným testom pri analýze živých krviniek. Pomocou testu oxidačného stresu (analýza suchej krvi) sa možno veľa dozvedieť o úrovni poškodenia voľnými radikálmi/oxidačnom strese a toxínoch v tele.
Nutričná mikroskopia využíva analýzu živej krvi so sklonom k použitiu výživy na prirodzené dosiahnutie optimálneho zdravia.

Analýza živej kvapky krvi pod mikroskopom nenahradzuje klasické lekárske testy a vyšetrenie, ale je ich vynikajúcim doplnkom. Sleduje javy a komponenty v krvi, ktoré nie sú sledované pri bežnom vyšetrení krvi v lekárskych ordináciách a laboratóriách. Živú kvapku krvi je takto možné pozorovať len 10 – 30 minút.
Výsledkom je, že je možné sformulovať vhodný priebeh prírodnej liečby a životosprávy/diétne zásahy na základe krvných výsledkov a okrem toho možno testovať účinnosť rôznych kombinácií liečby a sledovať pokrok prostredníctvom ďalšej analýzy živej krvi.

Kvapka sa takmer bezbolestnou metódou odoberie z prsta a dá sa na podložné sklíčko, zľahka sa prekryje krycím sklíčkom (prekrytím sa zabráni rýchlej oxidácii a schnutiu kvapky), aby bolo možné pozorovať všetky živé komponenty.
Poznatky získané z analýzy živej krvi, korelované s inými klinickými údajmi, umožňujú analytikovi porozumieť individuálnemu zdravotnému stavu svojich klientov na oveľa hlbšej úrovni.

Obraz krvi je snímaný webovou kamerou do PC, čo umožňuje klientovi vidieť to isté, čo vidí terapeut pod mikroskopom. Klient vidí jednotlivé krvinky a všetko, čo sa v krvnej plazme deje v dostatočnej veľkosti. Výsledné zväčšenie je 1000-1500x.
Vytvárame fotografie, ktoré sú ukladané do karty klienta pre porovnanie pri následnej kontrole.
Táto analýza nie je vekovo obmedzená.

Čo je možné v živej kvapke krvi pozorovať?
« Podiel a stav krvných komponentov, červených a bielych krviniek a ďalších štruktúr vyskytujúcich sa v krvnej plazme.
« Sklony k anémii a s tým súvisiaci nedostatok vitamínov a minerálov.
« Výskyt plesní či parazitov.
« Poškodenie červených krviniek voľnými radikálmi.
« Krvné mykózy.
« Počiatočné fázy závažných vznikajúcich ochorení.
« Prítomnosť cholesterolových kryštálov v krvi a zvýšené množstvo LDL cholesterolu, nedostatok omega 3 mastných kyselín.
«Agregáciu (zhlukovanie) červených krviniek a s tým spojené riziko trombózy, mozgovej a srdcovej príhody.
« Sklony k degeneratívnym ochoreniam, poškodenie pečene, sleziny.
« Riziko dny – hromadenie urátových kryštálov (kyseliny močovej).
« Prítomnosť nežiadúcich mikroorganizmov, intoxikáciu organizmu, prítomnosť ťažkých kovov v krvi.
« Stav obehového systému, priechodnosť najtenších ciev – vlásočníc dôležitých pre správne okysličenie organizmu.
« Možno posúdiť acidobázickú rovnováhu organizmu, sklony k prekysleniu a acidózu (kyslosť) celého organizmu.
« Dehydratáciu organizmu v závislosti na pitnom režime.
« Dysbiózu (osídlenie čriev probiotickými baktériami) a mieru priepustnosti choroboplodných zárodkov z čriev do krvi.
« Problémy s trávením, dopady nevhodného stravovania, nutričné podmienky.
« Úroveň látkovej premeny organizmu (metabolizmus).
Súčasťou analýzy je aj poradenstvo v oblasti výživy a životosprávy.

Na základe presnej analýzy sa špecializujeme na:
« Detailný detoxikačný protokol.
« Posilnenie imunity prírodným spôsobom.
« Stravovacia terapia, v prípade potreby zmena stravovacích návykov.

Analýza živej kvapky krvi
Vstupné vyšetrenie: 49 EUR / kontrola 35 EUR.
Vypracovanie písomnej správy, výsledky analýzy, fotky z vyšetrenia, odporúčania, detoxikačný plán.

Výživový protokol GAPS sa používa pri:
Syndróm čriev a psychológie + syndróm čriev a fyziologický koncept GAPS vytvára spojenie medzi stavom tráviaceho systému osoby a zdravím zvyšku tela.

„Všetky choroby začínajú v črevách!“

(Hippocrates, 460-370 pred Kr.).

Náš tráviaci systém je základom nášho zdravia. Stavy GAPS pramenia z nezdravého čreva.

Zoznam stavov GAPS je dlhý, preto ich Dr. N. Campbell-McBride rozdelila do dvoch skupín:

1. Gut And Psychology Syndrome

Gut And Psychology Syndrome alebo GAPS zahŕňa poruchy a duševné choroby, ako je autizmus, ADHD/ADD, dyslexia, dyspraxia, závislosti, depresia, schizofrénia, epilepsia, poruchy príjmu potravy a mnoho ďalších stavov, ktoré blokujú funkciu mozgu.

Mnohé z týchto stavov nemajú žiadne zavedené diagnostické označenia a prezentujú sa ako zmes rôznych symptómov: zmeny nálady, problémy s pamäťou a kognitívne problémy, behaviorálne a sociálne problémy, záchvaty paniky, úzkosť, mimovoľné pohyby, tiky a záchvaty, senzorické problémy atď.

Mozog má problémy a môže vyvolať akúkoľvek zmes symptómov. Syndróm čriev a psychológie rieši koreň všetkých týchto symptómov a chorôb.

2. Gut And Psychology Syndrome

Gut and Physiology Syndrome alebo GAPS zahŕňa chronické fyzické stavy, ktoré pramenia z nezdravého čreva, ako sú všetky autoimunitné stavy (celiakia, reumatoidná artritída, diabetes typu 1, skleróza multiplex, amyotrofická laterálna skleróza, systémový lupus erythematosus (SLE), osteoartritída, Crohnova choroba, ulcerózna kolitída, kožné problémy, Hashimotova choroba, astma, ekzémy, rôzne alergie a intolerancie, syndróm chronickej únavy, fibromyalgia, viacnásobná chemická citlivosť, artritída, menštruačné problémy, mnohé endokrinné poruchy (štítnej žľazy, nadobličiek), chronické infekcie, mnohé neurologické ochorenia a všetky chronické poruchy trávenia (ako je syndróm dráždivého čreva, gastritída, kolitída, ezofagitída).

Mnohé stavy nezapadajú do žiadnej diagnostickej škatuľky a môžu sa prejaviť ako zmes symptómov: tráviace problémy, únava, svalová slabosť, kŕče a abnormálny svalový tonus, bolesti kĺbov a svalov, kožné problémy, hormonálne abnormality, neurologické problémy, alergie.

U každého človeka sa príznaky oboch syndrómov GAP prekrývajú: ľudia s duševnými problémami trpia fyzickými príznakmi (bolesti kĺbov a svalov, únava, kožné problémy, alergie, astma, hormonálne problémy, autoimunita), zatiaľ čo ľudia s fyzickými problémami majú psychické príznaky (ako napr. depresia, „mozgová hmla“, neschopnosť sústrediť sa, zmeny nálady, poruchy spánku, problémy s pamäťou, úzkosť, záchvaty paniky, tiky, záchvaty atď.).

Keď tráviaci systém nie je v poriadku, tak namiesto toho, aby bol zdrojom výživy, sa stáva hlavným zdrojom toxicity v tele, čo znamená, že v tele nemôže nič dobre fungovať.
Akýkoľvek orgán, akýkoľvek systém, akákoľvek bunka môže vykazovať príznaky úzkosti.

GAPS Nutričný protokol je základnou liečbou všetkých týchto stavov a symptómov. Tento protokol bol navrhnutý tak, aby vyliečil vaše črevá, aby boli samotné korene vášho zdravia pevné a fungovali tak, ako by mali fungovať. Položí pevný základ pre vaše úplné uzdravenie, bez ohľadu na to, ako ďaleko od čreva sa vaša choroba mohla prejaviť.

Ľudské telo je úžasné, má v sebe naprogramovanú plnú schopnosť liečiť sa a udržiavať!
Musíte svojmu telu dovoliť používať tento dar. Uzdravenie začína pochopením toho, čo sa deje vo vašom tele. Bez ohľadu na to, aký chronický a závažný môže byť váš zdravotný problém, musíte vedieť, prečo sa u vás vyvíja a odkiaľ pochádza. Bez tohto poznania vládne strach, ktorý môže len ničiť a vaše telo ešte viac narúšať.
Zavedenie GAPS nutričného protokolu vám umožní nájsť cestu späť k dobrému zdraviu!

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať!.

Čo je to skenar terapia?
Skenar terapia je druh novodobej elektroliečby. Je to hĺbková cielená a komplexná terapia. Pôsobí v hĺbke bunky, ktorá sa cieleným tréningom dokáže nabudiť k tomu, aby sa poskladala nanovo – mení zautomatizované vzorce správania, resp. fungovania, stereotypy a zlozvyky. Skenar prístroj účinne a rýchlo lieči akútnu bolesť, zvyšuje rozsah pohybu a podporuje rýchlejšie hojenie.

Ako každá elektroliečba, má tiež lokálny krátkodobý a protibolestivý účinok, napríklad pri bolestiach chrbtice, kostí, kĺbov, svalov, šliach.

Metódy a postupy v skenar terapii pôsobia na parasympatikový a sympatikový systém človeka a trénujú jeho adaptačný a imunitný systém.
Skenar terapia má tiež antistresový účinok dosiahnutý vplyvom na autonómny nervový systém a aktiváciou tvorby biologicky aktívnych látok.
Dobrá nálada spôsobená zlepšením adaptačných reakcií tela.

Terapia je vhodná pre:
« Akútne aj chronické ochorenia, liečba post-covidového syndrómu, post-tráviace ťažkosti, žalúdočné vredy, zápchy, hnačky, nafukovanie, stavy po hepatitíde a pod.
« Liečenie bolestí: po úrazoch, reumatické ochorenia, bolesti chrbtice, kĺbov, nervové bolesti /neuralgie/, bolesti hlavy, migrény, popáleniny, ťažko sa hojace rany, bolesti v pätách – pätné ostrohy.
« Športová medicína: zranenia, rýchla rehabilitácia a regenerácia organizmu športovca po výkone, regenerácia svalstva, zlepšenie stavu svalstva s nasledovným znížením rizika zranenia, tenisový lakeť.
« Hojenie rán: po úraze, popáleniny, operačné rany, vredy predkolenia, preležaniny, podvrtnutie, vykĺbenie, modriny a odreniny, odstraňuje opuchy.
« Fyzioterapia a rehabilitácia: zmierňuje bolesť a svalové napätie, zlepšuje kvalitu tkaniva. Významne urýchľuje regeneračné pochody. Odstraňuje následky cievnych mozgových príhod.
« V kozmetike: zlepšuje farbu a štruktúru pleti, zlepšuje pružnosť a stupeň napätia pleti, účinne lieči zmeny pleti súvisiace so stresom, redukuje príznaky starnutia, omladzuje a osviežuje pleť, poskytuje pocit celkového uvoľnenia a zdravia, zmierňuje vrásky a redukuje tvorbu nových, zlepšuje účinok kozmetických prípravkov.
Chronický únavový syndróm
« V gynekológii: opakované výtoky, mykózy, bolestivá menštruácia, chýbajúci cyklus, problémy s otehotnením. Zmiernenie príznakov klimaktéria.
« V urológii: opakované zápaly močových ciest, inkontinencia, piesok a kamene v obličkách.
Dĺžka pôsobenia je pre každé ochorenie individuálna. Akútne ochorenia sú často po troch sedeniach odstránené. Chronické ochorenia potrebujú viaceré liečebné cykly počas niekoľkých týždňov. Doba jedného sedenia môže trvať od 60 do cca 90 minút.
Počet sedení je závislý od reakcie organizmu na impulz. O čo lepšia a rýchlejšia je reakcia tela, o to je rýchlejší a lepší uzdravovací proces. Ak máte záujem o túto terapiu, objednajte sa.

S – self – vlastný – impulz v prístroji je podobný impulzom nervových vlákien, cez ktoré nervový systém komunikuje so všetkými orgánmi v tele a udržuje homeostázu chemických reakcií. Impulz spúšťa samoliečenie.

K – controled – kontrolujúci – komunikatívna forma elektroterapie, pri ktorej nevzniká návykovosť na impulz, pretože sa impulz neustále dynamicky mení podľa odpovede organizmu.

E – energo – elektro – elektrický impulz neprechádza telom, pretože katóda a anóda sú pri sebe na jednej ploche. Spúšťačom reakcií v tele je elektromagnetická vlna.

N – neuro – sieť nervových vlákien, ktoré zabezpečujú správnu komunikáciu medzi mozgom ako riadiacim centrom a orgánmi ako výkonnými centrami. Ako jeden z mála elektro-prístrojov ovplyvňuje autoregulačný nervový systém – sympatikovo-parasympatikový systém. Skenar impulz spúšťa parasympatikové reakcie.

A – adaptive – adaptačný – skenarovským impulzom neliečime konkrétnu chorobu, impulzom obnovujeme narušenú komunikáciu medzi mozgom a orgánmi. Nastáva úprava v metabolických, imunitných, hormonálnych, neurovegetatívnych a psychoemocionálnych reakciách. Skenarom trénujeme našu adaptáciu ako naše svaly v posilňovni tak, aby sme sa vedeli prispôsobiť na všetky naše požiadavky, ktoré vznikajú v našom tele a v našom živote. Adaptácia sa stáva flexibilná a nedovolí nám dostať sa do degeneratívnych a autoimunitných ochorení.

R – regulátor – impulz nestimuluje adaptáciu k výkonu, spúšťa telu vlastné reakcie niekde zrýchlené, niekde spomalené. Organizmus sa dostane do prirodzenej chemickej rovnováhy, psycho-emocionálnej pohody a k prirodzenému fyzickému výkonu. Ľudské telo a ľudská bytosť sa stáva jedným. Vtedy vie organizmus veľmi rýchlo rozpoznávať a následne upravovať všetky vzniknuté nerovnováhy, choroby a prežité psychické napätia a žiť vnímavo voči sebe a okoliu.

Aplikácia
Skenar sa prikladá na kožu a tá sa jemne masíruje podľa siedmich základných princípov skenar terapie – dynamické liečenie. Druhým spôsobom je číselné liečenie – je to meranie reakcie organizmu na priložený skenar impulz. Táto hodnota sa potom použije na vytvorenie individuálneho algoritmu práce pre organizmus. Prístrojom sa v podkoží aktivujú receptory a všetky typy nervových vlákien. Z podkožia je impulz vedený do príslušného centra mozgu. Tu sa informácia spracuje a spätne sa vyšle korekčný signál do príslušných oblastí s následným vylúčením neuropeptidov (stovky až tisíce molekúl). Pôsobenie prístroja vedie k úprave lokálnych aj celkových chemických reakcií buniek s následným upravením ich funkcie, t. j. vedie k procesu uzdravovania organizmu.
Spôsob liečby
Skenarom nediagnostikujeme choroby, ale vždy liečime pacientov subjektívny problém „tu a teraz“ a podľa reakcie jeho organizmu zvolíme vhodnú metódu liečby v lokálnej, symetrickej alebo recipročnej zóne, prípadne zóny kombinujeme. Podľa reakcií tela vyberieme vhodné nastavenie prístroja a spôsob liečby – aplikácie (masírovanie alebo meranie).